Arrangement Slippfest for Humanist nr. 2-2012 - foredrag med Torgrim Eggen

Tidsskriftet Humanist inviterer til slippefest og sommeravslutning mandag 25. juni. Torgrim Eggen vil på bakgrunn av sine erfaringer fra kampanjen Ingen liker å bli lurt, snakke om det å debattere med de mer alternative blant oss. Hvordan er det å være en skyttergravssoldat på nett?

Tidsskriftet Humanist inviterer til slippefest og sommeravslutning mandag 25. juni

Humanist er klar med et nytt nummer, og inviterer derfor til ny Humanistisk Salong. Det blir foredrag med to av artikkelforfatterne fra dette nummeret – og en hyggelig sammenkomst før sommeren.

Torgrim Eggen vil på bakgrunn av sine erfaringer fra kampanjen Ingen liker å bli lurt, snakke om det å debattere med de mer alternative blant oss. Hvordan er det å være en skyttergravssoldat på nett?

Tidligere Humanist-redaktør Arnfinn Pettersen utfordrer til debatt om begrepet islamofobi. Er det et forsøk på å sykdomsstemple folk som er skeptiske til islam eller er det et nyttig ord som beskriver en form for rasisme?

Ordet vil være åpent, det samme vil baren.

Vi møtes i annen etasje over Dattera til Hagen i Grønland 10 (det som populært kalles Grønlandsleiret). Dørene åpner kl. 18, mens selve programmet begynner kl. 18:30.

Sjekk arrangementet på Facebook

Arrangementet er åpent for alle, og det er gratis å komme inn. Hjertelig velkommen, og hjelp oss gjerne å spre ordet!

Mer informasjon finner du på
Humanist.no
Dattera.no

Hva skjer?

Gud i norsk politikk

Litteraturhuset i Osloonsdag 22.mai18:15 - 21:00