Hopp til hovedinnhold

28.10

Humanistisk uke 2025

Trondheim – en livssynsåpen by?

Bli med når Samarbeidsrådet for tros- og livssynssamfunn (STL) og Human-Etisk Forbund inviterer til panelsamtale om hvorvidt Trondheim er en livssynsåpen by.

Det livssynsåpne samfunnet tas på alvor med en ny strategi for livssynspolitikken både fra Regjeringen og i Oslo kommune.

Befolkningen blir stadig mer mangfoldig, slik er det også i Trondheim – men henger vi med i utviklingen? Trenger vi å justere kurs mot noe som i større grad speiler mangfoldet og ønsket om et livssynsåpent samfunn? Hva vil det si å være en livssynsåpen by?

Arrangementet innledes av Birte Nordahl, generalsekretær i STL og Christian Lomsdalen, styreleder i Human-Etisk Forbund.

Deretter blir det panelsamtale med representanter fra H, AP, SV, V, MDG og KrF.

Samtalen ledes av journalist i Klassekampen Jo Skårderud.

Velkommen!

Du kan lese mer om STL her

Arrangør: Human-Etisk Forbund Trondheim og Samarbeidsrådet for tros- og livssynssamfunn (STL) Trondheim